Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
109* Mathew Christison Illawong Menai Cricket Club A19 1 Gymea Bay Cricket Club
104 Tim Lukins St Patrick's Cricket Club Sutherland C18 1 Gymea Bay Cricket Club
99* Lachlan Brownscombe Engadine Dragons Cricket Club C18 1 Como Jannali Cricket Club
96 Peter Burns Como Jannali Cricket Club C18 1 Engadine Dragons Cricket Club
90* Liam McMahon St John Bosco Cricket Club C18 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
80 James J Brown Como Jannali Cricket Club C18 1 Engadine Dragons Cricket Club
77 Anthony Malouf Cronulla Seagulls Cricket Club B19 1 Gymea Bay Cricket Club
76 Arvin Abellar Cronulla Seagulls Cricket Club B19 1 Gymea Bay Cricket Club
72 Sidney Benjamin St Patrick's Cricket Club Sutherland C18 1 St John Bosco Cricket Club
70 Joel J Leffler Gymea Bay Cricket Club B19 1 Cronulla Seagulls Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
5/10 Luke Morris St John Bosco Cricket Club B48 1 Loftus Cricket Club
5/20 William Rolfe St Patrick's Cricket Club Sutherland A19 1 Como Jannali Cricket Club
5/40 John McGrath Como Jannali Cricket Club C18 1 Engadine Dragons Cricket Club
4/10 Jake Pettit-Young Caringbah Inn Cricket Club B58 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
4/16 Mitchell J Hay Como Jannali Cricket Club A19 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
4/28 Mitchell B Hewitt St Patrick's Cricket Club Sutherland B19 1 Illawong Menai Cricket Club
4/29 Binh Thai Cronulla Seagulls Cricket Club B19 1 Gymea Bay Cricket Club
3/11 Ryan Almond Como Jannali Cricket Club A19 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/15 Samuel Scandurra Gymea Bay Cricket Club B58 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/16 Lachlan Ross Bangor Tavern Cricket Club B29 1 Gymea Bay Cricket Club
3/20 Anthony Folaumoeloa Illawong Menai Cricket Club B58 1 Como Jannali Cricket Club
3/21 Aman Arora St Patrick's Cricket Club Sutherland C18 1 Gymea Bay Cricket Club
3/22 Craig Freer Gymea Bay Cricket Club B48 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/22 Kelvin Bradshaw Caringbah Inn Cricket Club A29 1 Como Jannali Cricket Club
3/22 Scott James Como Jannali Cricket Club B58 1 Illawong Menai Cricket Club
3/24 Curtley Duncan Caringbah Inn Cricket Club A29 1 Como Jannali Cricket Club
3/24 Jacob M Parkes Como Jannali Cricket Club B58 1 Illawong Menai Cricket Club
3/28 Patrick Williams Bangor Barden Ridge Cricket Club A29 1 Heathcote Warriors Cricket Club
3/31 Liam Feliciano Gymea Bay Cricket Club B48 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/33 Ryan Turner Bangor Barden Ridge Cricket Club A29 1 Heathcote Warriors Cricket Club
3/33 Gregory Thomas St John Bosco Cricket Club C18 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/37 Duncan Howard St Patrick's Cricket Club Sutherland C18 1 Gymea Bay Cricket Club
3/40 Scott D Lefevre Illawong Menai Cricket Club B19 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/56 Joel J Leffler Gymea Bay Cricket Club B19 1 Cronulla Seagulls Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
40 Randeep YAHATHUGODA St Patrick's Cricket Club Sutherland B48 1 Gymea Bay Cricket Club
21 Dylan Russo Gymea Bay Cricket Club B58 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Angus Clark St Patrick's Cricket Club Sutherland B19 1 Illawong Menai Cricket Club
20 Cameron Gallagher St Patrick's Cricket Club Sutherland B19 1 Illawong Menai Cricket Club
20 Jarryd Burrows Gymea Bay Cricket Club B48 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Liam Feliciano Gymea Bay Cricket Club B48 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Patrick Williams Bangor Barden Ridge Cricket Club A29 1 Heathcote Warriors Cricket Club
20 Paul L Seage Gymea Bay Cricket Club C18 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Damien Lockton St John Bosco Cricket Club C18 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Joshua Quinn St John Bosco Cricket Club C18 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Sebastian Semos Como Jannali Cricket Club C18 1 Engadine Dragons Cricket Club
20 Sean Brown Caringbah Inn Cricket Club B58 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Rory Staples Gymea Bay Cricket Club B58 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Samuel Corry St Patrick's Cricket Club Sutherland A19 1 Como Jannali Cricket Club
20 Josh Baldacchino Bangor Tavern Cricket Club B29 1 Gymea Bay Cricket Club
20 Jordan Fisher Illawong Menai Cricket Club B58 1 Como Jannali Cricket Club
101Murray Halgren Loftus Cricket Club B48 1 St John Bosco Cricket Club
11 Steven Motuliki St John Bosco Cricket Club B48 1 Loftus Cricket Club
11 Arachchi M Fernando St Patrick's Cricket Club Sutherland B48 1 Gymea Bay Cricket Club
11 Michael Heptinstall Gymea Bay Cricket Club B48 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
7/275 Cronulla Seagulls 1 (AA) B19 1 Gymea Bay 3 (MB)
5/246 St. Patrick's 9 (DH) C18 1 Gymea Bay 7 (WO)
7/238 Bangor Comets 4 (DP) A29 1 Heathcote 1 (BM)
6/232 Como Jannali 4 (RP) C18 1 Engadine Dragons 4 (MA)
9/215 Gymea Bay 6 (MC) B58 1 St. Patrick's 6 (DR)
10/202 Engadine Dragons 4 (MA) C18 1 Como Jannali 4 (RP)
9/199 Gymea Bay 3 (MB) B19 1 Cronulla Seagulls 1 (AA)
10/195 Heathcote 1 (BM) A29 1 Bangor Comets 4 (DP)
10/193 Gymea Bay 7 (WO) C18 1 St. Patrick's 9 (DH)
2/177 Illawong Menai 1 (MC) A19 1 Gymea Bay 1 (MF)

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
177* D Foster - M Christison Illawong Menai 1 (MC) A19 1 Gymea Bay 1 (MF)
167 JJ Brown - P Burns Como Jannali 4 (RP) C18 1 Engadine Dragons 4 (MA)
131* L McMahon - J Quinn St John Bosco 2 (MT) C18 1 St. Patrick's 7 (SB)
118 GR Gardiner - N Abbott Bangor Comets 4 (DP) A29 1 Heathcote 1 (BM)
100 A Malouf - A Abellar Cronulla Seagulls 1 (AA) B19 1 Gymea Bay 3 (MB)
96 ******** - M Groat Caringbah Inn 1 (MR) A29 1 Como Jannali 2 (WH)
91 A Mann - L Brownscombe Engadine Dragons 4 (MA) C18 1 Como Jannali 4 (RP)
81 MD Whyte - D Richardson St. Patrick's 6 (DR) B58 1 Gymea Bay 6 (MC)
76* WG Habak - C Kelly Bangor Tavern 1 (MG) B29 1 Gymea Bay 4 (JS)
74 MC Rabone - MS Reid Gymea Bay 7 (WO) C18 1 St. Patrick's 9 (DH)