Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
191 Ian R McLaughlin Gymea Bay Cricket Club B21 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
108* Blake M Tolmie Gymea Bay Cricket Club B11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
86 Dean Parker Bangor Barden Ridge Cricket Club A21 1 Como Jannali Cricket Club
81* Daniel Foster Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
78 Swapnil Pawar Gymea Bay Cricket Club B21 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
73 Max Batty Engadine Dragons Cricket Club B11 1 Illawong Menai Cricket Club
69 Jared P Dean St Patrick's Cricket Club Sutherland C11 1 St John Bosco Cricket Club
69 Joel J Leffler Gymea Bay Cricket Club B11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
67 Daniel Burke Engadine Dragons Cricket Club B11 1 Illawong Menai Cricket Club
67 Mathew Christison Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/7 Scott D Lefevre Illawong Menai Cricket Club B11 1 Engadine Dragons Cricket Club
3/13 Timothy Brandt Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/18 Tom Millar St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
3/25 Alec Rohrs St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
3/26 Clinton R Parr Illawong Menai Cricket Club B31 1 Engadine Dragons Cricket Club
3/37 Corey Ivanovski Illawong Menai Cricket Club B31 1 Engadine Dragons Cricket Club
2/5 Vaughn Sheffield Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
2/17 Jordan Turner Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
2/20 Sebastian Ungvary St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
2/23 Gregory Thomas St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
2/23 Liam McMahon St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
2/25 Joshua Quinn St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
2/35 Vince Ungvary St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
2/45 Christopher Young St Patrick's Cricket Club Sutherland B21 1 Gymea Bay Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
20 Samuel Corry St Patrick's Cricket Club Sutherland A11 1 Illawong Menai Cricket Club
20 Joshua Quinn St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
20 Matthew Thomas St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
002Damian Johnstone St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
10 Daniel Burke Engadine Dragons Cricket Club B11 1 Illawong Menai Cricket Club
10 Daniel Foster Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 David Wright Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 Timothy Brandt Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 Vaughn Sheffield Illawong Menai Cricket Club A11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 Damien Lockton St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 Declan Moroney St John Bosco Cricket Club C11 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
10 Evan Richardson St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
10 Hamish Thomas St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
10 Joe Silverwood St Patrick's Cricket Club Sutherland B51 1 Gymea Bay Cricket Club
100Christopher Young St Patrick's Cricket Club Sutherland B21 1 Gymea Bay Cricket Club
100Oscar Pinkerton St Patrick's Cricket Club Sutherland B21 1 Gymea Bay Cricket Club
010Brandon Foster St Patrick's Cricket Club Sutherland B21 1 Gymea Bay Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
5/387 Gymea Bay 4 (JS) B21 1 St. Patrick's 4 (AH)
10/286 Gymea Bay 3 (MB) B11 1 St. Patrick's 3 (MH)
10/284 Engadine Dragons 2 (GI) B11 1 Illawong Menai 2 (JM)
9/246 Bangor Comets 4 (DP) A21 1 Como Jannali 2 (WH)
3/203 Illawong Menai 1 (MC) A11 1 St. Patrick's 1 (DM)
10/180 St. Patrick's 7 (SB) C11 1 St John Bosco 2 (MT)
9/160 Engadine Dragons 3 (PB) B31 1 Illawong Menai 6 (RI)
8/144 Gymea Bay 6 (MC) B51 1 St. Patrick's 6 (DR)
10/103 St. Patrick's 9 (DH) C11 1 Gymea Bay 7 (WO)
0/79 Illawong Menai 6 (RI) B31 1 Engadine Dragons 3 (PB)

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
270 S Pawar - IR McLaughlin Gymea Bay 4 (JS) B21 1 St. Patrick's 4 (AH)
141 BM Tolmie - JJ Leffler Gymea Bay 3 (MB) B11 1 St. Patrick's 3 (MH)
124 D Foster - M Christison Illawong Menai 1 (MC) A11 1 St. Patrick's 1 (DM)
91 D Parker - N Abbott Bangor Comets 4 (DP) A21 1 Como Jannali 2 (WH)
75 D Burke - M Berry Engadine Dragons 2 (GI) B11 1 Illawong Menai 2 (JM)
73 D Burke - M Batty Engadine Dragons 2 (GI) B11 1 Illawong Menai 2 (JM)
69 A Walton - D Parker Bangor Comets 4 (DP) A21 1 Como Jannali 2 (WH)
56 M Batty - S Aquel Engadine Dragons 2 (GI) B11 1 Illawong Menai 2 (JM)
53 IR McLaughlin - J Parsons Gymea Bay 4 (JS) B21 1 St. Patrick's 4 (AH)
52 M Darby - D Foster Illawong Menai 1 (MC) A11 1 St. Patrick's 1 (DM)